Krkonoše před Velikonocemi - Z Medvědína do Pece

Po skvělých zkušenostech ze středečního (27. 3. 02) výletu do Krkonoš jsme se s Pecou rozhodli podniknout další běžkařskou expedici, tentokrát přímo maxiexpedici. Píše se 31. března. Po "skvělém a zbytečně dlouhém" spánku (ten byl zkrácen časovým posunem o hodinu) jsme brzy ráno vyrazili do Špindlerova Mlýna. Tam jsme byli odvezeni osobním automobilem, abychom byli na kopcích našich velehor včas. Čekala nás krutá a nemilosrdná vzdálenost, kterou jsme si naplánovali - "pouhých" 30 km!!! Počasí vypadalo v předpovědi velice dobře. Trasa cesty byla naplánovaná takto: Medvědín - Zlaté návrší - pramen Labe - Violík - Vyské Kolo - Mužské a Dívčí kameny - Špindlerova bouda - Malý Šišák - Luční bouda - Výrovka - Pec pod Sněžkou. Úvod naší túry nebyl vůbec pěkný, protože se nám nepodařilo moc dobře namazat a navíc to bylo pořád do kopce. Museli jsme převážnou část kopců vyjet bruslením a to člověk pěkně vytuhne. Z Violíku jsme dokonce viděli Ještěd. Když jsme pak přijeli na Špindlerovku, dali jsme si něco na posilněnou (tekutinu), pak nás totiž čekal krátký, ale tvrdý výstup s převýšením okolo 270 metrů. Tento okamžik si budeme velice dobře pamatovat. V posledních metrech tohoto výstupu jsme už viděli pouze mlhu a nějaké duchy, kteří se motali kolem našich hlav. Naštěstí nás hlídali všichni svatí, kteří nám našeptávali: " Blbouni, jste hladoví, máte málo energie, tak se nažerte..." Dál už to prostě nešlo a tak jsme poslechli a pořádně se nacpali. Digitálním foťákem jsem natočil pár scének jako vystřižených z filmu Sněženky a machři. Po odpočinku jsme pokračovali dále na Luční boudu, vystoupali poslední krpál a spěchali na autobus do Pece, který nám stejně ujel. Ale jen o kousek. Sníh byl ráno zmrzlý až moc, s přibývající intenzitou slunečních paprsků se z něj stávala mokrá kaše. Peca měl stále ještě spálený frňák z předchozí expedice, tak se mazal krémem s faktorem 60. Na konci naší túry jsme oba zkonstatovali, že budeme regenerovat, ale hlavně to, že to určitě stálo za to. Peca má ohromný talent na pády, jelikož si vždy vybere tu pravou situaci a správný moment. O tom jsem se několikrát přesvědčil a moc se mi to líbilo. 

HORÁM ZDAR !!!!

 

Lanovka na Medvědín se Sněžkou Labská bouda - moc pěkná socialistická bouda 1-Sněžka,2-Luční bouda,3-Studiničná h.,4-Luční h. Oblast Zlatého návrší je plná bunkrů
1-Pramen Labe,2-Navorská jáma,3-Labská b. 4-Violík,5-Labská rokle,6-Vysoké Kolo Peca se snaží namazat- marně, dnes se nedaří 1-Zlaté návrší,2-Mohyla Hanče a Vrbaty,3-Kotel,4-Peca Sní či bdí...?
Vrcholové foto-Violík Z Violíku na Vysoké Kolo Sněžné jámy Pěkná budova Wawel-PL
Ochotný běžkař při póze Peca ve své nejoblíbenější činnosti - sjezdu Co to dělá? Sněžka z polské strany

Home